Když se řekne plovák do bazénu, můžete si pod tímto názvem představit pestrou plejádu výrobků. Cokoli na hladině plave, může být plovákem, takže to mohou být skořápky ořechů nebo třeba korková destička jako učební pomůcka pro výuku plavání malých dětí. Za standardní plováky ovšem považujeme speciální výrobky určené pro jisté účely u zahradních či vnitřních bazénů.
Plovák na dávkování chlorových tablet – kdybyste vhazovali chlorové tablety do bazénu jen tak, přímo na dno, mohou poškodit těleso bazénu, například naruší jeho barevnou strukturu. Navíc by se dezinfekční látka špatně šířila ve vodní lázni, na některých místech by bylo chlóru moc a jinde zas málo. Proto se používají na dávkování tablet speciální plováky, položí se na hladinu bazénu a nechají se tímto způsobem tablety plynule rozpouštět.
Plováky dilatační – jestliže váš bazén necháváte zazimovat, musíte se postarat o to, aby se na hladině netvořil led. Příliš silná ledová vrstva by mohla bazén nevratně poškodit, proto se na hladinu bazénu pokládají speciální dilatační plováky. Jsou zhotoveny v podobě plastových dutých destiček, vyplněné pískem nebo betonem, aby mohly zaujmout ve vodě svislou polohu. Dilatační plováky se spojují v souvislý řetěz a ten pak brání rozpínání ledu na hladině. Dutina uvnitř plováků se vlivem tlaku ledu deformuje a tím pádem je chráněný samotný bazén před jeho působením.
Plováky na teploměry – bazénový teploměr můžete umístit do speciálního plováku, je-li teploměr dostatečně velký, abyste mohli na jeho těle dobře odečítat hodnoty teplot, můžete jej ponechat plavat na hladině třeba celý den a máte pak dokonalý přehled o tom, jak to s teplotou vody vypadá. Plavající teploměry na hladině bazénu dobře vypadají, je to takové zajímavé zpestření pro vaši koupel a mohly by se také zalíbit vašim ratolestem. Teploměry se vyrábí s lihovou náplní, nejsou tudíž při rozbití nebezpečné, jak tomu bývalo dříve u rtuťových teploměrů.